• Fagområder
  • Om oss
    • Styret
    • Øvrige tillitsvalgte
    • Administrasjonen
    • Forhandlingsutvalg
    • Seafood Federation
  • Medlem
    • Medlemsfordeler
  • Materiell
  • Kontakt
  • English
  • Fagområder
  • Om oss
    • Styret
    • Øvrige tillitsvalgte
    • Administrasjonen
    • Forhandlingsutvalg
    • Seafood Federation
  • Medlem
    • Medlemsfordeler
  • Materiell
  • Kontakt
  • English
Sjomatnorge.no > Fagområder > Havbruk > Havbruk Midt > Veiene i Trøndelag er langt under ønsket standard

Veiene i Trøndelag er langt under ønsket standard

Publisert 18.09.2012 av Sjømat Norge

Havbruk Midt

 

Vegforum Trøndelag har fått laget avisen “Ingen har det så travelt som en død laks”. Her følger vi en laksetransport fra Rørvik i Vikna, gjennom Trøndelag,  til Oppland grense. Vi har fått Statens Vegvesen til å regne ut for oss hvor store deler av veien som er ønsket standard. Resultatet er begredelig og viser dessverre ett nokså likt bilde over hele strekningen. Forbi Trondheim er det ingen deler av veien som har ønsket standard.  Den strekningen med høyest andel allerede oppnådd ønsket standard er en liten del av Rv. 3. Her er hele 25 prosent av strekningen i ønsket standard.

I avisen kan du også lese om at de seks bedriftene som er involvert i turen, fra oppdretter til transportør, til sammen gir ett beløp tilbake til fellesskapet som omtrent tilsvarer 15300 kommunale barnehageplasser.

Følg lastebilsjåfør Per Erik Tevik på hans ferd gjennom Trøndelag. Les avisen her

Tallene du finner i avisen er hentet fra en egen rapport som Vegforum har bestilt fra Vegforum Trøndelag. Denne finner du her

Nesten 130 politikere, næringslivsledere og byråkrater var i går samlet på Britannia hotel for å diskutere hvordan vi raskest mulig får en ønsket veistandard i Trøndelag. Stortinget skal til våren behandle kommende Nasjonale transportplan og det er viktig med ett sterkt og samlet trykk fra Trøndelag i prosessen.

Les også om Vegforum Trøndelag og våre målsettinger her


Vil du lese mer?

HMS – konferansen 2026

Publisert 18.09.2012 Havbruk Midt

Dato er satt – det er bare å legge inn i kalender. Programmet blir lagt ut her...

– Vi har et forbedringspotensial

Publisert 18.09.2012 Havbruk Midt

Miljødirektoratets tilsynsaksjon viser tydelig at vi kan bli bedre, sier Sjømat Norge og Sjømatbedriftene.

Klart for lokale forhandlinger

Publisert 18.09.2012 Havbruk Midt

Årets mellomoppgjør er vedtatt av LO/YS. Det betyr at lokale forhandlinger kan starte.

Sjømat Norge - en landsforening i NHO

firmapost@sjomatnorge.no

99 11 00 00

Postboks 5471 Majorstuen, 0305 Oslo

  • Om oss
  • Styret
  • Øvrige tillitsvalgte
  • Administrasjonen
  • Forhandlingsutvalg
  • Seafood Federation
  • Høringsuttalelser
  • Kalender
  • Fagområder
  • Materiell
  • Presse

Designet og utviklet av Journey Agency

  • facebook
  • instagram
  • twitter-x
  • paper
  • Personvern
  • Cookies