– Havbruksnæringen er opptatt av å ta vare på livskraftige villaksstammer. Villaksen er grunnlaget for norsk havbruksnæring og representerer en viktig genressurs også i fremtiden. Næringsaktørene i Nord-Norge ønsker å bidra økonomisk for å støtte prosjekter som har til formål å styrke villaksen, sier Tor Anders Elvegård, leder i FHL Nordnorsk havbrukslag.
Det var på årssamlingen i Nordnorsk havbrukslag at medlemsbedriftene vedtok etableringen av et fond til beste for villaksen.
– Arbeidsutvalget ønsker å invitere representanter fra villaksinteressene med i arbeidet, sier Elvegård.
Over 150 deltakere er med på årssamlingen i Nordnorsk havbrukslag i Tromsø torsdag og fredag. Under årssamlingens første dag ble Tor-Anders Elvegård fra Nordlaks AS enstemmig gjenvalgt som leder. Eva Kristoffersen fra Egil Kristoffersen & Sønner AS ble gjenvalgt som nestleder.
Vil du lese mer?
Dato er satt – det er bare å legge inn i kalender. Programmet blir lagt ut her...
Miljødirektoratets tilsynsaksjon viser tydelig at vi kan bli bedre, sier Sjømat Norge og Sjømatbedriftene.
Årets mellomoppgjør er vedtatt av LO/YS. Det betyr at lokale forhandlinger kan starte.