FHL og Norges Sildesalgslag har blitt enige om nye minstepriser for norsk vårgytende sild. De nye minsteprisene er som følger
– Fiskeprise bestemmes i markedene, og markedssituasjonen for sild er preget av den russiske importstoppen og urolighetene i Ukraina, sier FHLs Sverre Johnansen som også legger vekt på nedgangen i kvotene.
– Kvoten for nvg-sild har blitt redusert flere år på rad og trolig vil gå ytterligere ned til neste år. Det har derfor vært krevende å finne et minsteprisnivå partene kunne enes om.
Vil du vite mer?
Vil du lese mer?
Det er bra at regjeringen har lyttet til høringsinnspillene og ikke satt krav til oppsamling av organisk...
Regjeringen har sendt på høring et forslag til forskrift som krever at minst 90 prosent av energibruken på...
Det er med stor sorg vi nylig mottok budskapet om at advokat Trond S. Paulsen etter et...