• Fagområder
  • Om oss
    • Styret
    • Øvrige tillitsvalgte
    • Administrasjonen
    • Forhandlingsutvalg
    • Seafood Federation
  • Medlem
    • Medlemsfordeler
  • Materiell
  • Kontakt
  • English
  • Fagområder
  • Om oss
    • Styret
    • Øvrige tillitsvalgte
    • Administrasjonen
    • Forhandlingsutvalg
    • Seafood Federation
  • Medlem
    • Medlemsfordeler
  • Materiell
  • Kontakt
  • English
Sjomatnorge.no > Fagområder > Havbruk > Havbruk Midt > Midtnorge vil ta ledertrøya

Midtnorge vil ta ledertrøya

Publisert 10.01.2013 av Sjømat Norge

Havbruk Midt

 

Framveksten av laksenæringen er et industrieventyr. I dag er havbruk motoren i Norges største eksportnæring som er basert på fornybare ressurser.

– Det hele startet i Trøndelag for 40 år siden, og fortsatt kan landsdelen skilte med noen av de dyktigste og mest innovative laksebedriftene i landet. Men vi kan bli enda bedre, sier regionsjef Jon Arne Grøttum i FHL.

– Sjømat er en global handelsvare og konkurransen er hard. I dag er det ikke nok å være best i klassen – hele klassen må dra i samme retning, understreker han.

Et sentralt tema på årssamlingen i Trondheim 13. og 14. februar er hvordan kunnskapsinstitusjonene, forvaltning, regelverk og ulike aktører kan bidra til å løfte matproduksjonen et skritt videre i årene som kommer.

Norge har verdens største fiskefôrprodusenter, og nå skal det bygges ny fabrikk i Trøndelag. Hvordan påvirker det mulighetene? Kunnskapshovedstaden Trondheim sitter på bred kunnskap både gjennom utdanningsinstitusjonene og kompetansearbeidsplassene i næringslivet. Hvordan kan de bidra?

Hvordan kan vi disponere arealene langs kysten enda bedre til beste for framtidsrettet distriktsutvikling og økt matproduksjon? Er politikerne med på laget?

Årets program kan lastes ned her.

Klikk her for påmelding.


Vil du lese mer?

HMS – konferansen 2026

Publisert 10.01.2013 Havbruk Midt

Dato er satt – det er bare å legge inn i kalender. Programmet blir lagt ut her...

– Vi har et forbedringspotensial

Publisert 10.01.2013 Havbruk Midt

Miljødirektoratets tilsynsaksjon viser tydelig at vi kan bli bedre, sier Sjømat Norge og Sjømatbedriftene.

Klart for lokale forhandlinger

Publisert 10.01.2013 Havbruk Midt

Årets mellomoppgjør er vedtatt av LO/YS. Det betyr at lokale forhandlinger kan starte.

Sjømat Norge - en landsforening i NHO

firmapost@sjomatnorge.no

99 11 00 00

Postboks 5471 Majorstuen, 0305 Oslo

  • Om oss
  • Styret
  • Øvrige tillitsvalgte
  • Administrasjonen
  • Forhandlingsutvalg
  • Seafood Federation
  • Høringsuttalelser
  • Kalender
  • Fagområder
  • Materiell
  • Presse

Designet og utviklet av Journey Agency

  • facebook
  • instagram
  • twitter-x
  • paper
  • Personvern
  • Cookies