Det blir vektlagt at prosjektene som bestilles og finansieres gjennom Fiskeri- og havbruksnæringens forskningsfond (FHF) ved faggruppe klippfisk/saltfisk bør ha et verdikjedeperspektiv og nytteverdi iht. aktuelle regelverk i Norge og Europa.
Nytteverdien for næringa bør så langt mulig være kvantifisert i form av prosentvis eller fast verdiskapning, økt lønnsomhet etc.
Handlingsplanen er delt på FoU kortsiktige og langsiktige satsingsområder. De viktigste temaene på..:
Handlingsplanen er forskningsfondet FHF sitt viktigste styringsdokument for saltfisk- og klippfiskforskning de neste fire årene. Planen koordinerer og konkretiserer aktuelle FoU-prosjekter på området, basert på problemstillinger som næringen selv anser som viktige.
Vil du lese mer?
Japanske sjømatorganisasjoner besøker Norge for å styrke samarbeidet.
Valg 2025: Slik påvirkes sjømatnæringen
Nytt rammeverk presentert på Aqua Nor.